Mediat Sociale
Categories

Post Categories

Subscribe Now
Trending News
SUBSCRIBE NOW
Trending News

Postime tjera

Është gjetur një trup i pajetë në rezervuar
Kronikë e Zezë

Është gjetur një trup i pajetë në rezervuar 

Një trup i mbytur u gjet sot në Rezervuarin e Gjançit në Korçë. Mesohet se bëhet fjalë për një mashkull të paidentifikuar, trupi i të cilit është gjetur mbi sipërfaqen e ujit paraditen e sotme nga banorët e zonës.

Policia deri në këto momente nuk ka bërë me dije emrin e tij pasi edhe për grupin hetimor është i paidentifikuar. “Blutë” po hetojnë për shkaqet e mbytjes ndërkohë që ka një perimetër të gjerë sigurie në zonë.

Deri tani policia nuk ka bërë me dije nëse në trupin e personit të gjetur të mbytur në ujërat e Rezervuarit të Gjançit janë konstatuar shenja dhune apo elementë të tjerë.

Ajo çfarë dihet është se në vendin e ngjarjes krahas grupit të hetimit dhe ekspertëve të kriminaliatikës kanë qenë edhe mjekët ligjorë.

Për identifikimin e të mbyturit policia e juglindjes ka kërkuar edhe ndihmën e banorëve të zonës, por deri tani edhe ata e kanë pasur të pamundur identifikimin e tij, çka edhe për policinë hedh dyshime që të mos jetë banor i fshatrave të Njësisë Administrative Vithkuq./Panorama

Related posts

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2021 Portali GazetaKosovare. Web has been designed by BeamWebsite